Elektronika, mikrokontrolery, programowanie, komputery, sieci ... to moja praca i moje hobby
Menu Elektronika - linki eKamSoft.pl  

Start
O mnie
Copyright
Elektronika
- Poradniki
- Projekty
- Linki
Kociaki
Kontakt

Linki

Znajdziesz tutaj sporo ciekawych odnośników do stron z których na codzień korzystam. Odnośniki podzieliłem na kilka grup aby łatwiej było odnaleźć potrzebną informację. W grupie "Producenci" znajdują się wytwórcy elementów elektronicznych. "Dystrybutorzy" to oczywiście miejsca gdzie możemy je zakupić. W "Poradach" znajdziesz miejsca gdzie możesz szukać pomocy jeśli coś nie działa lub nie wiesz jak coś zrobić. "Oprogramowanie" - tutaj odnajdziesz potrzebne linki do miejsc gdzie można pobrać dodatkowe oprogramowanie przydatne elektronikowi. I na koniec grupa "Pozostałe" gdzie zgromadziłem linki do innych, ciekawych miejsc w internecie.


Producenci

- Microchip - Strona producenta używanych przezemnie mikrokontrolerów. Zawiera oczywiście noty katalogowe, mnóstwo przykładów praktycznego wykorzystania mikrokontrolerów oraz darmowe środowisko programistyczne do pisania własnych aplikacji na mikrokontrolery w asemblerze.


Dystrybutorzy

- Maritex - A to mój ulubiony dystrybutor części elektronicznych. Posiada najtańsze w Polsce mikrokontrlery firmy Microchip.

- Aprovi - Jeśli czegoś nie udało mi się kupić w Maritexie to zaglądam tutaj. Polecam ze względu na bardzo duży wybór i przystępne ceny. Osobiście kupuje tutaj obudowy do urządzeń elektronicznych.

- Mselektronik - Podobnie jak Aprovi bardzo duży wybór i dobre ceny. Tutaj akurat poza typowymi elementami posiadają bardzo tanio metalowe dystanse w dużym wyborze.


Porady

- Elektroda - To chyba najlepszy portal z zakresu elektroniki. Zawiera forum, dział projektów, katalogi i mnóstwo innych informacji. Jeśli masz jakiś problem to w 99% znajdziesz tam odpowiedź.


Oprogramowanie

- Ic-Prog - Na tej stronie znajdziesz program który używam do programowania mikrokontrolerów oraz wiele schematów programatorów nie tylko do mikrokontrolerów firmy Microchip.

- Hi-Tech - Strona producenta najlepszych kompilatorów języka C na mikrokontrolery. Producent udostępnia również wersje darmowe, nieco okrojone swoich produktów.


Pozostałe

- PSPad - Strona programu "PSPad" który jest rewelacyjnym edytorem tekstu dla programistów. Serwis "eKamSoft.pl" w całości został przygotowany w tym edytorze.

Rafał Szulc


Copyright (c) by eKamSoft 1974-2022